Sosyal Tesisler - Alkent 2000 Yeditepe

Yetişkinler için ortasında özel adası olan Hawaiian Tropic açık havuz 150 cm derinliğinde ve içinde su kaydırağı bulunan 2 adet açık havuzdan oluŞmaktadır. Bunlardan dairesel olan 1100 m³ eğrisel ise 1900 m³ hacme sahiptir. Çocuklar içinde 40 cm derinli?inde ayrı bir çocuk havuzu bulunmaktadır.


Sitemiz 250 m²' lik ısıtmalı kapalı bir havuza ve sıcak jakuziye sahiptir. Son sistem havalandırma ve ısıtma sistemleri ile hizmet vermektedir.Kış aylarında Pazartesi günleri hariç her gün 09:00-22:30 saatleri arasında yüzme eğitmenimizin grup aktivitelerine katılabilir, havuzları kullanırken kendisinden yardım alabilir, özel yüzme dersi alabilirsiniz. Ayrıca yaz ve kış aylarında çocuklara yüzme okulları açılmaktadır.


Sitemizde 3 açık ve 1 kapalı olmak üzere toplam 4 tenis kortu bulunmaktadır. Açık tenis kortlarımızdan biri site sakinlerimizin tenis derslerine ayrılmıŞtır. Kortlarımızda her gün 08:00 - 23:00 saatleri arasında Spor Resepsiyon'dan rezervasyon yaptırarak oynanabilmektedir. Tenis eğitmenimizin grup tenis aktivitelerine katılabilir, tenis oyununuz esnasında kendisinden her türlü bilgi yardımı alabilir, özel ders alabilirsiniz. Tüm yıl boyunca eğitmenlerimizin verdiği ücretsiz grup dersleri kortlarımızda çalışmalarına devam etmektedir. Her yıl artık gelenekselleşmiş açık ve site içi tenis turnuvalarımız, tenis liglerimiz tenis sporunu sitemizde popüler hale getirmiştir.


Sitemizde 1 adet Kapalı Basketbol Sahası bulunmaktadır ve her gün 08:00 - 23:00 saatleri arasında Spor Resepsiyon'dan rezervasyon yaptırarak oynanabilmektedir. Basketbol eğitmenimizin grup aktivitelerine katılabilir, basketbol sahasını kullanırken kendisinden yardım alabilir, özel ders alabilirsiniz. Yaz ve kış Basketbol okullarımız ile çocuklara basketbol eğitimi de verilmektedir.


Sauna, buhar odası, Şok havuzu, açık terası da bulunan dinlenme bölümü ve vitamin barımızdan Pazartesi hariç her gün 08:00 - 23:00 saatleri arasında yararlanabilirsiniz. Ayrıca rezervasyon yaptırarak haftanın 6 günü profesyonel masörlerimize masaj yaptırabilirsiniz.


Dünyaca ünlü Life Fitness ve Paramount Gym & Cardio ekipmanları ile televizyonlu Technogym koşu bandının bulunduğu Fitness salonumuzda, Pazartesi hariç her gün 08:30 - 22:45 saatleri arasında deneyimli eğitmenler eşliğinde spor yapabilir beslenme ve diyet konusunda yardım isteyebilir sağlıklı yaşam sırlarını öğrenebilirsiniz. Ücretsiz Step & Aerobic ve pilates derslerimiz de hem spor yapmayı seven site sakinlerimiz için organize edilmektedir.. Spor salonumuzda; 1 adet Tecnogym koşu bandı, 5 adet Life Fitness koşu bandı, 2 adet bisiklet, 1 adet Concept II kürek makinesi ve Paramonut Gym makinaları bulunmaktadır.


2 adet Squash kortumuz bulunmaktadır. Pazartesi hariç her gün 08:30 - 22:30 saatleri arasında Spor Resepsiyon'dan rezervasyon yaptırarak oynanabilmektedir.


Sitemizde 1 adet açık Halı Saha bulunmaktadır. Işıklandırmalı Halı Sahamızda Spor Resepsiyon'dan rezervasyon yaptırarak her gün 08:00 - 23:00 saatleri arasında futbol oynanabilmektedir.


Yeni restore edilen salonumuz modern görünümü ve studio konseptiyle hazırlanmıştır ve aynı anda 14 kişilik gruplara ders verilebilmektedir.


Çocuk kulübümüzden tesislerimizde bulunduğunuz süre zarfında Pazartesi hariç her gün 08:30 - 22:30 saatleri arasında yararlanabilirsiniz.


Haberler & Duyurular

VEFAT DUIYURUSU - SABİH TANSAL
VEFAT DUIYURUSU - SABİH TANSAL

Site sakinlerimizden eski İcra Kurulu Üyesi Sayın Fatma Zeynep TANER hanımefendinin değerli babası, Haluk TANER beyin kayınpederi Boğaziçi Üniversitesi Rektörü (2000-2004) Sayın SABİH TANSAL vefat etmiştir. Merhumun cenaze namazı 16.10.2019 Çarşamba Günü Zincirlikuyu Camiinde öğle namazına müteakiben Edirnekapı Şehitliği'nde aile kabristanlığında defnedilecektir. Merhuma Allah (C.C)’tan rahmet, Ailesine, akrabalarına ve dostlarına baş sağlığı dileriz. Saygılarımızla İcra kurulu ..


Sayın site sakinimiz Alkent 2000 Yeditepe sitesi olarak en güçlü özelliklerimizden  biri yapılarımızın depreme karşı oldukça dayanıklı olmasıdır. Olası bir deprem anında soğukkanlı olmak ve gerekli tedbirleri almak ise hayati önem taşımaktadır. Binalarımızda geçtiğimiz günlerde olan deprem sonucu herhangi bir hasar oluşmamıştır. Yangın Deprem gibi acil bir durum ile karşılaştığınızda güvenliğin merkez odası (CCTV) yi arayın ve bu numaraları kaydedin. .....


İcra Kurulumuzun Sitemizi Denetlemesi
İcra Kurulumuzun Sitemizi Denetlemesi

Sayın Site Sakinlerimiz, İcra Kurulumuz bugün haftalık site içerisindeki denetlemelerini ve kontrollerini gerçekleştirdiler. Bilginize sunarız. Saygılarımızla, Site Yönetimi          ..


SÜPRİZ MİX ÇİFTLER TENİS TURNUVASI 06.10.2019
SÜPRİZ MİX ÇİFTLER TENİS TURNUVASI 06.10.2019

Sayın Site Sakinlerimiz, 06.10.2019 Pazar günü saat 17:00 ile 19:00 arasında Süpriz Mix Çiftler turnuvası düzenlenmiştir. Turnuvanın şampiyonları; Mert TAŞBAŞ ve Melih ABACI, finalistleri Filiz KANARYA, Turgut KARACAOĞLU olmuştur. Kazanan sporcular ödüllerini İcra Kurulu üyemiz Muge Pamukcu Erdogan 'dan almıştır. Katılan tüm sporcularımızı tebrik ederiz. Saygılarımızla, İCRA KURULU               ..


YAĞMUR SUYU KANALI VE RÖGAR TEMİZLİĞİ
YAĞMUR SUYU KANALI VE RÖGAR TEMİZLİĞİ

Sayın Site Sakinlerimiz,   Sitemiz yolları üzerinde ki pis su ve yağmur suyu kanallarının ve rögarlarının temizliği işlemi bitmiştir. Yalnızca ıhlamur sokakta bir hatta rögarların üzerine bitki ekilmiş olması nedeniyle açılamadığı için temizlik işlemi yapılamamıştır. Rögarların tespit edilmesi ile temizlik işlemi tamamlanacaktır. Ortak alan ve bahçelerdeki rögarların üzerinin kapatılmaması, her an müdahaleye uygun olması, içlerine inşaat artığı vs. atılmaması konusuna gereken öze.....


Paylaş