Yüzme; Zihinsel ve fiziksel faydalarının yanında diğer bazı kara sporlarını yapmayı kısıtlayıcı fiziksel sınırlamaları olan kişilerinde kolayca yapabileceği bir spor. Eğitmenlerimiz sayesinde Uygun bir çalışma programı ve bazı temel teknikleri öğrenerek vücut dayanıklılığınızı kaslarınızın kuvvetini ve esnekliğini arttırabilirsiniz

Hafta içi ve hafta sonları eğitmenimiz eşliğinde grup yüzme saatleri bulunmaktadır 8-15 yaş arası gençlerle yapılan çalışmalarda yarışmalara hazırlık niteliğinde ki antrenman programları hazırlanmakta ve bu hedefte çalışmalar sürdürülmektedir. Yüzme bilen yetişkinler ve gençler için ise stil geliştirme dersleri verilmektedir. Su içinde egzersiz imkânı sağlayan aquagym dersi konusunda uzman eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. 

Yüzme ve aquagym programlarını buradan görebilirsiniz. YÜZMENİN AVANTAJLARI: 
*Dayanıklılık ve esnekliğinizi geliştirir. 
*Adelelerinizi geliştirir ve denge sağlar. Birçok profesyonel ve amatör sporcusu egzersizleri yaparlar. 
*Kalbi güçlendirir. 
*Fiziksel görünümünüzü değiştirir. 
*Dolaşımı düzenler. Varis gibi hastalıklarda faydalıdır. 
*Kilo kontrolunu sağlar. 
*Stres ve gerilimi azaltır. 
*Eklem iltihabı gibi hastalıklarda eklemleri ve bağları daha az zorladığından önerilen egzersiz tipidir.
*Haftada 3 gün yüzme önerilir. 1 saat yüzme ortalama 500 kalori harcatır. 
*Enerji verir.
*Kas güçsüzlüklerini tedavi eder. 
*Şişmanlarda, hamilelerde ve hareketsiz kişilerde özellikle yararlıdır.

Sudaki vücut ağırlığı karadakinin 10 misli azalır. Suda yapılan rehabilitasyonun fizik tedavinin etkin bir formu olduğu kanıtlanmıştır.
Genel yüzme 420 kCal.
Kuvvetli Yüzme 650 kCal.
Sırtüstü Yüzme 550 kCal.
Kurbağlama Yüzme 550 kCal.
Kelebek Yüzme 750 kCal.
Crawl Yüzme 750 kCal.

Sitemizde en çok ilgi gören sporlardan biride tenis… 3 açık 1 kapalı kortla çoğu spor tesisinin sahip olmadığı imkânlara sahip olan Yeditepe sitesi elinde ki imkânları sonuna kadar kullanarak bu alanda tenis gelişimine çok katkıda bulunmuştur. Yaz ve kış aylarında yapılan turnuvalar, yıl boyunca tenis eğitmenlerinin her yaş grubuna yönelik verdiği özel ve ücretsiz grup dersleri bunlardan bazıları.

Her yaşa ayrı materyallerin kullanıldığı tenis derslerimizde gelişme kaydeden gruplar özel turnuvalara dahil edilmekte küçük tenisçi adaylarının tecrübeleri bu şekilde artmaktadır.1 saatlik tenis maçında ortalama 234 kkal harcanmaktadır. Tenis oynayarak hem kuvvetlenip hem de cardio çalışabilirsiniz

Alkent 2000 Yeditepe Sosyal tesislerinde grup egzersizleri iki ayrı stüdyoda düzenlenmekte olup uzman eğitmenler eşliğinde step-aerobic, H.A.T, aeromix, aerohat, perfotmans gibi dersler yapılmaktadır. Bunlarla birlikte şu anda tüm dünyada en gözde stüdyo derslerinden biri olan ve birçok kişinin forma girmek için başvurduğu "pilates" dersi de Alkent Yeditepe sitesinde verilmektedir. Ayrıca her geçen gün yenilenen ders programları ve yeni stüdyo dersleri ile çalışmalar sürekli güncel tutulmaktadır.

Sitemizde karate dalında uzman ve dallarında şampiyonlukları bulunan antrenörler eşliğinde hafta içi ve hafta sonu belli gün ve saatlerde her yaş grubuna yönelik dersler verilmektedir.

Sosyal tesislerimiz dahilinde bulunan halı sahamız site sakinlerimizin futbol keyfini uzaklara gitmeden evlerinin yanı başında yaşamalarını sağlamakta. Yaz aylarında eğitmen kadromuz içinde bulunan futbol antrenörleri sayesinde futbol dersleri verilmekte futbol tekniği öğretilmektedir. Ayrıca çocuklar için maç saatleri organize edilmekte eğlenerek futbol oynamaları sağlanmakta.

Pazartesi hariç her gün profesyonel eğitmenlerimiz eşliğinde 08:00 -22:30 saatleri arasında hizmete açık olan fıtness bölümümüzde; havuzlarımızın eşsiz manzarası ile birlikte kalp dolaşım sistemi kapasitesinin geliştirilmesi için çalışma temponuzu, harcanan enerjiyi ve kalp atım sayısını monitörden izleyebileceğiniz koşu bantları, bisikletler, cross-trainerler ve kürekten oluşan cardıo training bölümü ve tüm kas grupları için bölgesel çalışma olanağı sağlayan, kasın fit düzeyini ve dayanıklılığını artıran isotonıc aletler ve serbest ağırlıklardan oluşan gym bölümü bulunmaktadır.

İhtiyaclarınız doğrultusunda size en uygun programları sunan akademik kariyerli eğitmenler eşliğinde yalnız iyi görünmekle kalmayacak, kendinizi daha zinde ve sağlıklı hissedeceksiniz.

Sitemizin sahip olduğu standart ölçülere sahip kapalı spor salonunda hafta içi ve hafta sonu yapılan antrenmanlar ve maçlarla basketbol branşı site içinde büyük ilgi görmektedir. Basketbol Takım sporu olması sebebiyle arkadaşlıkları pekiştirmekte yeni dostluklar oluşmasını sağlamakta ve yeni bir buluşma noktası oluşturma özelliğine sahip olmaktadır.

Basketbol oynarken hem kuvvetlenip hemde cardio çalışması yapabileceksiniz. Site sakinlerine özel düzenlenen beko basketbol ligi formatında ki, ABL (alkent basketbol ligi) ve her sezon sonunda lige katılan oyuncuların katılımıyla yapılan SHOW TİME (smaç ve üç sayı yarışmaları) sitemizin basketbol branşıyla ilgili en büyük iki organizasyonu olmakta. Her yaştan site sakinlerimiz için ise hafta içi basketbol eğitmenimiz eşliğinde maç yapma fırsatı basketbol organizasyonlarımız içinde yer almaktadır.

Haberler & Duyurular

KAPILARIN KAPATILMASI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME
KAPILARIN KAPATILMASI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

Değerli Site Sakinlerimiz, Yıllardır kanayan yaramız olan site kapılarımızın kontrolümüzde olamaması problemi bugün itibari ile çözüme ulaştırılmış olup Büyükçekmece Belediyesiyle imzalanan protokol ile site kapılarının kapanması sağlanmıştır. Site kapılarının tüm kontrol yetkisi tekrar İcra Kurulumuzca devralınmıştır. Bu süreçte bizlere inanarak Yönetimde görev almamızı sağlayan tüm site sakinlerimize, desteğini esirgemeyen TYTK Üyelerine, Sayın Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan AKG.....


Paylaş